ul. Słowackiego 96  tel. 48 360 11 23 tel. kom.: 694 532 380
Dentysta Radom Stomatolog DENTICA Senderowscy

tel. 48 360 11 23

Endodoncja Radom

Dzięki implantologii można uzyskać wręcz  doskonale efekty i nawet osoby, które straciły wiele zębów, znów mogą cieszyć się pięknym, pełnym uśmiechem.

Czy wiesz, że…

Implanty są rozwiązaniem bardzo
trwałym, nie powodują dyskomfortu podczas jedzenia czy mówienia, a przy tym do złudzenia przypominają zęby naturalne. Wszczepy są na stałe przymocowywane do kości szczęki lub żuchwy, dzięki czemu po osadzeniu pozostają nieruchome.
Połączenie tytanowej śruby i korony protetycznej stanowi pełen zestaw, za sprawą którego można uzupełnić brak dowolnego zęba.

Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne.

Endodoncja jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin stomatologii. Jej podstawowym założeniem jest działanie mające na celu zachowanie przez jak najdłuższy czas naturalnych zębów. Obecnie coraz częściej pacjencji decydują się na leczenie zębów nawet bardzo mocno zaatakowanych przez próchnicę, odchodząc od ekstrakcji by jak najdłużej cieszyć się własnym uzębieniem.

Przyjęcia pacjentów w gabinecie
na ul. Gagarina 1
informacja i zapisy:
tel.
48 366 78 58

klimatyzacja mikroskop Rentgen cyfrowy Rentgen panoramiczny Płatności

 Przez cały okres praktyki lekarskiej doskonalimy i szlifujemy umiejętności aby proces leczenia przebiegał zgodnie z najnowszymi trendami w stomatologi.
Dzięki szkoleniom i odbytym kursom w profesjonalny sposób podchodzimy do każdego pacjenta…

 Protetyka odtwarza naturalne warunki zgryzu w Twojej jamie ustnej po utracie, zniszczeniu lub osłabieniu naturalnych zębów.
Dzięki zastosowaniu wszelkiego rodzaju koron oraz mostów zgryz nabiera właściwości pierwotne…

Profesjonalizm Cennik usług Protetyka Pamiętaj o swojej wizycie kontrolnej

 Ceny większych prac protetycznych oraz leczenia kompleksowego podlegają indywidualnej negocjacji.
Bacznie obserwujemy rynek i staramy się aby nasze ceny były zawsze adekwatne do rodzaju usługi oraz użytego…

więcej> więcej> Kontakt


Znane powszechnie pod pojęciem leczenia kanałowego, zabiegi stomatologiczne opierają się na precyzyjnym oczyszczeniu, wykonywanym chemo-mechanicznie, a także  późniejszych uzupełnieniu systemu kanałowego zęba. Za sprawą współczesnych udoskonaleń, w wielu przypadkach jednorazowa wizyta w gabinecie dentystycznym umożliwia przeprowadzenie pełnego zabiegu.

Wchodząca w skład wewnętrznej części zęba miazga, często narażona jest na stany zapalne, wywoływane przez próchnicę. Niejednokrotnie naczynia limfatyczne, krwionośne oraz włókna nerwowe są atakowane przez bakterie, które mimo że nie wywołują u pacjenta bólu, nieodwracalnie  niszczą wnętrze zęba. Często wskazaniem do zastosowania leczenia kanałowego są także urazy uzębienia, jak również szereg wskazań protetycznych. W trudniejszych przypadkach może dochodzić do powstawania stanów zapalnych tkanek, które znajdujących się wokół korzenia zęba. Efektem tego jest ból, lub w przebiegającej bezobjawowo infekcji torbiel, czy ziarnina, które łatwo ulegają zropieniu. Uwidocznia się on dopiero na zdjęciu radiologicznym. Dlatego też tak istotną kwestią jest precyzyjne oczyszczenie kanału zębowego oraz wypełnienie, co zwykle prowadzi do zupełnego zahamowania zmian w zębie i sprzyja odradzani się kości.

Zdrowe żeby służą nie tylko dobremu samopoczuciu, ale również gwarantują akceptację ze strony społeczeństwa.

Endodoncja pozwala na przeprowadzenia wszelkich działań, prowadzących do wyleczenia zainfekowanych kanałów zębowych, które biorąc pod uwagę koszty założenia implantów, czy też protez, jest to opcja bardzo korzystna z ekonomicznego punktu widzenia.

Leczenie kanałowe

Co zyskujemy…

Galeria DENTICA Dentysta Stomatolog Radom Zobacz galerię

W trakcie leczenie kanałowego, poza pozbywaniem się chorej tkanki, następuje również właściwe wyprofilowanie kanału, co następnie ułatwia dokładnie oczyszczenie tego miejsca za pomocą specjalnych środków. Zwykle wykorzystuje się do tego chlorheksydynę lub podchloryn sodu. W kolejnej fazie są one uaktywniane za pomocą ultradźwięków. Takie działanie doprowadza do idealnego oczyszczenia kanału zębowego.Wszystko odbywa się przy zastosowaniu nowoczesnej techniki, a także wysokiej klasy sprzętu i preparatów.

Stomatologia zachowawcza RadomProtetyka Radom DENTICA Dentysta StomatologImplanty Radom DENTICAEndodoncja RadomChirurgia stomatologiczna Radom pantomogram DENTICALeczenie chorób dziąseł RadomLeczenie kobiet w ciążyStomatologia dziecięca DENTICA RadomZnoszenie nadwrażliwości zębówLicówki Radom Stomatologia Estetyczna DENTICAOrtodonta Radom Ortodoncjaoferta