Dentysta Radom Stomatolog DENTICA Senderowscy

tel. 48 360 11 23

Protetyka stomatologiczna Radom

Leczenie chorób dziąseł, określane także mianem periodontologii, jest to cały szereg zabiegów dążących do wyeliminowania choroby.

Czy wiesz, że…

Jednym z pierwszych symptomów
schorzeń przyzębia jest krew
pojawiająca się w czasie szczotkowania zębów. W przypadku gdy w kieszonkach dziąsłowych ilość bakterii będzie przekraczała określoną normę, zaczynają one wpływać negatywnie na ten obszar jamy ustnej.
Podstawowymi czynnościami jakie są podejmowane w tym przypadku są: gruntowne oczyszczenie ze złogów występujących na zębach, a także wyrównywanie powierzchni…

Zdrowy i piękny  uśmiech gwarantuje dobre samopoczucie i umożliwia bezproblemowe spożywanie dowolnych pokarmów.
Jednakże w sytuacji, gdy występują braki w uzębieniu, niezbędna staje się interwencja protetyka, który wstawi brakujące zęby, wybierając optymalne rozwiązanie dla każdego pacjenta.

Zastosowanie korony

W przypadku gdy w szczęce bądź żuchwie występują pojedyńcze braki zębowe, najprostszą  a zarazem najmniej inwazyjną metodą ich uzupełnienie jest wykonanie korony osadzonej na implancie.
Założenie implantu polega na wprowadzeniu w kość wyrostka zębodołowego odpowiednio dobranej śruby. Po jej wygojeniu następuje częściowe odsłonięcie górnej części śruby , celem przykręcenia łącznika i ostatecznego osadzenia korony. Takie rozwiązanie eliminuje konieczność szlifowania sąsiednich zębów. Brakujące uzębienie jest uzupełniane w sposób estetyczny i nieokaleczający pozostałych zębów.

Tradycyjne korony są często stosowanym w protetyce rozwiązaniem. Wykonuje się je też w przypadku znacznego osłabienia własnych tkanek zęba, np. po leczeniu endodentycznym. Nowością obecnie coraz częściej stosowaną są tzw. endokorony, które pozwalają uzupełniać brakującą część zęba bez konieczności szlifowania całej części koronowej.  

Zakładanie mostów

W protetyce mosty stosuje się, gdy niezbędna jest odbudowa kilku zębów, ale tylko w przypadku braków między-zębowych.
W innych przypadkach sięga się po wielopunktową implantację , która stanowi podstawę do uzupełnienia. Klasyczne mosty wymuszają na stomatologu konieczność szlifowania zębów niejednokrotnie zdrowych.

Nowością są też obecnie mosty zawieszone na włóknach szklanych
(tzw. adchezyjne), które ograniczają konieczność ingerencji w sąsiednie zęby.

Mosty są jednymi z bardziej komfortowych metod uzupełniania braków zębowych, gdyż mocowane są na stałe, są nieruchome i w sposób najbardziej naturalny przenoszą siły żucia podczas mówienia i gryzienia.

Protezy zębowe

W przypadku utraty całkowitej lub dużej części uzębienia jedynym rozwiązaniem dla pacjentów pozostają często protezy.
Nie są one najwygodniejszym rozwiązaniem ponieważ mocowanie ich do podłoża polega na ścisłym przyleganiu, a to z kolei po wielu latach użytkowania ma negatywny wpływa na stan kości szczęk prowadząc do jej stopniowego zaniku.

Obecnie protetyka daje nam wiele możliwości, poprzez stosowanie coraz nowocześniejszych materiałów zastępujących akryl, co pozwala niejednokrotnie ograniczać płytę protezy. Co raz częściej stosuje się protezy elastyczne i acetalowe. Do osadzenia na podłożu używa się elementów precyzyjnych: zasuw, zatrzasków lub wkładów kulowych.

Obecnie wykorzystuje się także innowacyjne rozwiązania, opierające się na wykorzystaniu specjalnych implantów do mocowania (tzw. lokatorów). Dzięki temu można uzyskać ich doskonałą stabilizację nawet w przypadku trudnego podłoża.


ul. Słowackiego 96 tel. 48 360 11 23 ul. Gagarina 1 tel. 48 366 78 58

Przyjęcia pacjentów w gabinecie
na ul. Gagarina 1
informacja i zapisy:
tel.
48 366 78 58

klimatyzacja mikroskop Rentgen cyfrowy Rentgen panoramiczny Płatności

 Przez cały okres praktyki lekarskiej doskonalimy i szlifujemy umiejętności aby proces leczenia przebiegał zgodnie z najnowszymi trendami w stomatologi.
Dzięki szkoleniom i odbytym kursom w profesjonalny sposób podchodzimy do każdego pacjenta…

 Kontrola stanu naszych zębów i jamy ustnej jest niezwykle istotna zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych. Regularne przeglądy stomatologiczne pomagają zapobiec nie tylko próchnicy, ale również zadbać o zdrowie ogólne..

Profesjonalizm Cennik usług Profilaktyka Pamiętaj o swojej wizycie kontrolnej

 Ceny większych prac protetycznych oraz leczenia kompleksowego podlegają indywidualnej negocjacji.
Bacznie obserwujemy rynek i staramy się aby nasze ceny były zawsze adekwatne do rodzaju usługi oraz użytego…

więcej> więcej> więcej> Stomatologia zachowawcza Radom Protetyka Radom DENTICA Dentysta Stomatolog Implanty Radom DENTICA Endodoncja Radom Chirurgia stomatologiczna Radom pantomogram DENTICA Leczenie chorób dziąseł Radom Leczenie kobiet w ciąży Stomatologia dziecięca DENTICA Radom Znoszenie nadwrażliwości zębów Licówki Radom Stomatologia Estetyczna DENTICA Ortodonta Radom Ortodoncja oferta