ul. Słowackiego 96  tel. 48 360 11 23 tel. kom.: 694 532 380
Dentysta Radom Stomatolog DENTICA Senderowscy

tel. 48 360 11 23

Stomatolog dziecięcy Radom

Leczenie stomatologiczne w okresie ciąży jest wręcz obowiązkowe, ponieważ warunkuje nie tylko dobry stan uzębienia, ale również zapobiega późniejszemu odwapnieniu zębów.

Czy wiesz, że…

W trakcie ciąży panie odczuwają
bardzo przykre dolegliwości, w postaci częstych wymiotów. Ich następstwem jest szybszy rozwój próchnicy, a także zniszczenie szkliwa zębów. Także zmiany hormonalne zachodzące w organizmie ciężarnych nie pozostają bez znaczenia dla stanu jamy ustnej. Z ich powodu pojawia się przerośnięcie oraz przekrwienie w obrębie dziąseł.
Mogą wystąpić  również schorzenia w obrębie przyzębia, częsty ból i krwawienie.

Wiele dorosłych osób odczuwa strach przed wizytą w gabinecie dentystycznym. Dlatego też należy zadbać o to, aby dzieci już od najmłodszych lat oswajały się ze stomatologiem. Wymaga to od rodziców, jak i samych stomatologów ogromnego zaangażowania, jednak bez wątpienia zatroszczenie się o tą kwestię przyniesie w przyszłości wiele korzyści.
Właściwe podejście dentysty do malucha, a także przeprowadzenie badania w formie zabawy sprawi, że dziecko chętnie będzie pojawiało się w gabinecie w ramach kolejnych wizyt kontrolnych.


Profilaktyka w przypadku najmłodszych pacjentów gabinetów stomatologicznych jest niezwykle istotna dla późniejszego stanu ich uzębienia. Nauka odpowiedniej higieny jamy ustnej jest kluczowa już od momentu pojawienia się pierwszego zęba mlecznego. Wbrew powszechnemu twierdzeniu „mleczaki” także powinny być regularnie kontrolowane przez dentystę.
Spora grupa dzieci z powodu długiego przyjmowania napojów z butelki zaopatrzonej w smoczek, a także karmionych piersią, zapada na bardzo trudną do wyleczenia próchnicę butelkową. Bez  odpowiedniego leczenia, może ona bardzo niekorzystnie odbić się na stanie uzębienia, gdy już wyrosną zęby stałe.

Profilaktyka najmłodszych

Pierwsza wizyta u stomatologa powinna się odbyć w momencie, gdy u dziecka wyrżnie się pierwszy ząb. Oczywiście będzie ona miała charakter typowo profilaktyczny i sprawdzona zostanie jedynie budowa i stopień rozwinięcia twarzy oraz jamy ustnej. Pamiętajmy o tym, że stan zębów maluchów należy regularnie kontrolować. Dzięki temu dzieci nauczą się, poinstruowane przez stomatologów, jak prawidłowo myć zęby, a także nie będą odczuwały strachu przed zabiegami dentystycznymi. Jeżeli wizyty w gabinecie stomatologicznym będą stałym elementem dbania o zdrowie dziecka, w przyszłości może ono uniknąć bardzo wielu schorzeń w obrębie jamy ustnej.

Pierwsza wizyta

więcej>

Przyjęcia pacjentów w gabinecie
na ul. Gagarina 1
informacja i zapisy:
tel.
48 366 78 58

klimatyzacja mikroskop Rentgen cyfrowy Rentgen panoramiczny Płatności

 Przez cały okres praktyki lekarskiej doskonalimy i szlifujemy umiejętności aby proces leczenia przebiegał zgodnie z najnowszymi trendami w stomatologi.
Dzięki szkoleniom i odbytym kursom w profesjonalny sposób podchodzimy do każdego pacjenta…

 Protetyka odtwarza naturalne warunki zgryzu w Twojej jamie ustnej po utracie, zniszczeniu lub osłabieniu naturalnych zębów.
Dzięki zastosowaniu wszelkiego rodzaju koron oraz mostów zgryz nabiera właściwości pierwotne…

Profesjonalizm Cennik usług Protetyka Pamiętaj o swojej wizycie kontrolnej

 Ceny większych prac protetycznych oraz leczenia kompleksowego podlegają indywidualnej negocjacji.
Bacznie obserwujemy rynek i staramy się aby nasze ceny były zawsze adekwatne do rodzaju usługi oraz użytego…

więcej> więcej> Kontakt Galeria DENTICA Dentysta Stomatolog Radom Gabinet przyjazny dzieciom 22336a.jpg Stomatologia zachowawcza Radom Protetyka Radom DENTICA Dentysta Stomatolog Implanty Radom DENTICA Endodoncja Radom Chirurgia stomatologiczna Radom pantomogram DENTICA Leczenie chorób dziąseł Radom Leczenie kobiet w ciąży Stomatologia dziecięca DENTICA Radom Znoszenie nadwrażliwości zębów Licówki Radom Stomatologia Estetyczna DENTICA Ortodonta Radom Ortodoncja oferta