ul. Słowackiego 96  tel. 48 360 11 23 tel. kom.: 694 532 380
Dentysta Radom Stomatolog DENTICA Senderowscy

tel. 48 360 11 23

Znoszenie nadwrażliwości

Ładnie wyglądające i pozbawione przebarwień zęby są wizytówką każdego człowieka.
Coraz modniejsza staje się tym samym stomatologia estetyczna.

Czy wiesz, że…

Coraz popularniejsze staje się stosowanie licówek, które stanowią doskonałe rozwiązanie w przypadku gdy chcemy uzyskać konkretny kształt zębów lub zmienić ich kolor.

Ponadto licówki z powodzeniem sprawdzają się przy niwelowaniu zbyt dużych przestrzeni między zębami (tzw. diastem, trem). Dobrze prezentujące się uzębienie sprzyja właściwym relacjom w życiu towarzyskim i ma duże  znaczenia na gruncie zawodowym.


Zgodnie z badaniami statycznymi ponad 1/3 ogółu Polaków odczuwa dyskomfort z powodu nadwrażliwości zębów. Objawia się ona najczęściej bardzo nieprzyjemnym, przeszywającym bólem podczas jedzenia lub picia zimnych bądź gorących potraw i napoi.

Przyczyną takiego stanu rzeczy jest najczęściej odsłonięcie zębiny wokół szyjek zębów, co z kolei wynika z przemieszczenia się dziąseł w kierunku korzenia.
Większość osób akceptuje nadwrażliwość, nie wiedząc, że można z nią skutecznie walczyć.

Przyjęcia pacjentów w gabinecie
na ul. Gagarina 1
informacja i zapisy:
tel.
48 366 78 58

klimatyzacja mikroskop Rentgen cyfrowy Rentgen panoramiczny Płatności

 Przez cały okres praktyki lekarskiej doskonalimy i szlifujemy umiejętności aby proces leczenia przebiegał zgodnie z najnowszymi trendami w stomatologi.
Dzięki szkoleniom i odbytym kursom w profesjonalny sposób podchodzimy do każdego pacjenta…

 Protetyka odtwarza naturalne warunki zgryzu w Twojej jamie ustnej po utracie, zniszczeniu lub osłabieniu naturalnych zębów.
Dzięki zastosowaniu wszelkiego rodzaju koron oraz mostów zgryz nabiera właściwości pierwotne…

Profesjonalizm Cennik usług Protetyka Pamiętaj o swojej wizycie kontrolnej

 Ceny większych prac protetycznych oraz leczenia kompleksowego podlegają indywidualnej negocjacji.
Bacznie obserwujemy rynek i staramy się aby nasze ceny były zawsze adekwatne do rodzaju usługi oraz użytego…

więcej> więcej>


Kontakt

Geneza powstawania nadwrażliwości nierozerwalnie łączy się z kilkoma czynnikami. Po pierwsze sami możemy ją u siebie wywołać, poprzez zbyt intensywne szczotkowanie zębów, wykonywane w niewłaściwy sposób.
Dolegliwość ta może wystąpić także po przeprowadzeniu wybielania, bądź też w efekcie usuwania osadzonego na zębach kamienia.
Często czynnikami drażniącymi są również spożywane przez nas potrawy i napoje, które bardzo negatywnie wpływają na szkliwo . Zaliczyć do nich można soki cytrusowe, a także coca-colę , które należą do grupy produktów o wysokiej kwasowości. Nieświadome działania z naszej strony, jak mocne zaciskanie zębów, czy zgrzytanie nimi podczas snu, przyczynia się do patologicznego starcia zębów co bardzo je osłabia, a w efekcie powoduje nadwrażliwość.

Przyczyny nadwrażliwości

Kiedy do stomatologa

lekceważ zdrowia swoich zębów zgłoś się do nas nie

Bez wątpienia nadwrażliwość znacznie utrudnia normalne funkcjonowanie, a towarzyszący jej ból powinien skłonić nas do wizyty u stomatologa. Odczuwając dyskomfort podczas mycia zębów, automatycznie skracamy czas szczotkowania i wykonujemy je bardzo niedbale, w wyniku czego szybko mogą pojawić się u nas liczne choroby jamy ustnej, a także rozwinie się próchnica.

Bagatelizowany problem jakim jest nadwrażliwość zębów, w wielu przypadkach doprowadza do poważnych schorzeń jamy ustnej. Jednakże nadwrażliwości możemy skutecznie przeciwdziałać, stosują odpowiednio dobraną pastę do zębów.
Kiedy jednak nie rozwiąże ona problemu, warto odwiedzić gabinet stomatologiczny, gdzie bez wątpienia uzyskamy fachową pomoc oraz porady w zakresie odpowiedniej pielęgnacji jamy ustnej.

Stomatologia zachowawcza Radom Protetyka Radom DENTICA Dentysta Stomatolog Implanty Radom DENTICA Endodoncja Radom Chirurgia stomatologiczna Radom pantomogram DENTICA Leczenie chorób dziąseł Radom Leczenie kobiet w ciąży Stomatologia dziecięca DENTICA Radom Znoszenie nadwrażliwości zębów Licówki Radom Stomatologia Estetyczna DENTICA Ortodonta Radom Ortodoncja oferta